Hlavní strana Kontakt

Kontakt a objednávání

STEMA privátní ortopedie s.r.o.
U nemocnice 380/III
Jindřichův Hradec
377 01
 
Telefon: (+420) 384 376 419
E-mail: info@ortopediestema.cz
Datová schránka: uggnvcp

Budova polikliniky

ortoped

ortoped

Guna MD

ChondroGrid

Spektrum ambulantních výkonů

Ambulantní výkon znamená, že pacient není hospitalizovaný na lůžku, ale přijde sám z domova, je mu proveden operační výkon a následně odchází opět do domácího prostředí. Tímto způsobem ošetřujeme pacienty s diagnózou:

Operujeme kladívkové deformity prstů na nohou a odstraňujeme kožní znaménka a drobné podkožní útvary.

Vyšetření dětských kyčlí

V České republice byl výskyt dysplazie kyčelních kloubů vždy nadprůměrný. V německém písemnictví dokonce v minulosti nacházíme termín "Die böhmische Hüfte" v překladu "česká kyčel" pro označení vývojové (vrozené) dysplazie kyčlí alias VDK.
[ více informací ]

Léčba artrózy

Odvíjí se od stupně poškození kloubu a lokalizace. U mírných stupňů opotřebení kloubů je dostatečně efektivní konzervativní léčba. Ta zahrnuje medikamentosní léčbu spolu s aplikací léčiva do kloubu. Na přání pacienta a po zvážení dalších okolností lze aplikovat do kloubu i tzv. plazmu, obsahující růstové faktory krevních destiček.

Nejnovější možností jak efektivně zlepšit stav opotřebeného kloubu je použití preparátů umožňujících regeneraci poškozeních tkání. Zástupci těchto preparátů jsou Guna MD obsahující tropokolagen a ChondroGrid obsahující kolagen typu II.

První preparát je určen pro obnovu pojivové tkáně např. poškozených šlach, úponů a vazů. Druhý preparát podporuje regeneraci kloubní chrupavky a menisků.

Účinnost těchto látek je ověřena klinickými studiemi a v souladu s tím jsou i naše zkušenosti. Důležité pro pacienty je, že se jedná o tělu vlastní látky, které nemají žádné nežádoucí účinky!

U těžších stupňů postižení kloubů a u případů nereagujících na konzervativní léčbu je pacientům nabídnuta artroskopická operace a posléze eventuální implantace totální endoprotézy.

Aplikace růstových faktorů krevních destiček ACP

Princip léčebného účinku aktivovaných krevních destiček spočívá v koncentraci těchto injekčně aplikovaných faktorů do oblasti poškozených tkání, kde dochází k urychlení hojivých procesů, k regeneraci a reparaci tkání a k zábraně přechodu onemocnění do chronického stádia.
[ více informací ]